esmaspäev, 21. november 2011

Turvaliselt internetis

1. Kuidas sa saaksid internetis ennast turvalisemalt tunda?
Ei avalda oma isikuandmeid ning kasutan alati varjunime, mis minu kohta isiklikku infot ei anna. Mõtlen välja salasõna, mida oleks raske ära arvata, kuid endal lihtne meelde jätta. Ei vasta sõnumile, mis tekitab minus ebamugavust. Ei lepi kokku kohtumist inimesega, keda kohtasin internetis ja ei ava e-kirju, pilte jms, mille on saatnud võõrad inimesed.

2. Kuidas käituda suhtlusportaalides?
Ära vasta ebameeldivatele või sündsusetutele kommentaaridele. Sõpradega rääkides tea, et igaüks võib teie juttu lugeda. Lisa oma sõbralisti inimesed, keda päriselt tead, sest pole oluline, kui palju inimesi Sa enda sõbralisti suudad lisada, vaid see, kui palju Sul tegelikult sõpru on.

3. Milliseid lasteajakirju saab internetis lugeda, milline neist meeldib Sulle kõige enam ja miks?
Internetist saab lugeda ajakirju: Spunk, Hea Laps, Semu, Täheke, Delfi Noortekas, Tallinna Keskraamatukogu lasteleht. Ma ei ole neid lugenud ja seetõttu ei oska ka öelda, milline neist mulle kõige enam meeldib.

4. Kuidas pead hoidma oma mobiiltelefoni?
Oma telefoninumbrit ei tohi võõrale inimesele avaldada. Mobiiltelefonis ei tohi hoida väga isiklikku infot ja seda ei ole soovitatav teistele laenata. Hoia oma telefoni enda juures ning võõrastele raskesti kättesaadavas ja märgatavas kohas.

5. Mis on küberkiusamine? Kuidas ära tunda küberkiusamist? Mida teha kui sind kiusatakse?
Küberkiusamine on õelate kirjade, kommentaaride jms vahendusel internetis kiusamine. Küberkiusamise tunnused: ähvardavate, õelate e-mailide, tekstisõnumite jne korduv saatmine, personaalse või isikliku informatsiooni väljameelitamine kelleltki ning selle levitamine, interneti keskkondade loomine kellegi alavääristamiseks, vaenu õhutamiseks või tema üle naermiseks, kiusajaid on tavaliselt mitu. Kui sind kiusatakse, siis vaheta meiliaadress ning sulge konto, ära anna kellelegi oma salasõnu või mobiilinumbrit, räägi juhtunust kellelegi, keda usaldad, ent ära muutu ise ohvrist kiusajaks.

Informaatika esimene kontrolltöö

Arvan,et töö läks mitte hästi ega halvasti. Loodan et saan 3 kätte 

Valmistumine Kontrolltööks

Valmistusin selleks ette tehes endale konspekti.Minu jaoks ei olnud küsimused lihtsad.Sellepärast kirjutasin peaaegu kõik vastused vihikusse.Osad vastused jäid kohe õppimis käigus meelde,neid ma ei kirjutanud vihikusse.

Kordamine

http://edit.ee 
Selles õppsime töö tegemiseks,mõisteid oli palju,kõige rohkem mõisteid oli 4 peatükkis.
Järgmine tund tuleb informaatikas töö.

Informaatika põhimõisted

4-das tunnis õppisin uusi mõisteid leheküljelt http://edit.ee.
  • Peatükk 1 "Esimene tutvus arvutiga"
  • Peatükk 2 "Suhtlemine arvutiga"
  • Peatükk 3 "Failid ja kaustad"
  • Peatükk 4 "Faili- ja kaustatoimingud"
  • Peatükk 5 "Arvutivõrgud ja Internet"

teine informaatika tund

Viimati korrastasime tunnis ajaveebi.Lisasime kõigi oma klassikaaslaste ajaveebid enda ajaveebi.